Ana Sayfa :: Forum :: Sohbet Topluluklar Şehirler Siyasi Partiler KAYIT İletişim / Reklam

Magazin Dünyası Haberler Fotoğraflar Videolar Sivil İcat / İsim Sözlük Sivil Sözlük Online Oyunlar Forum Oyunları

| Sivil Sözlük | Sivil İcat / İsim Sözlük | Son ziyaretinizden bu yana gelen mesajlar >>> |
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Giriş

Geçerli Zaman: Tue Aug 20, 2019 11:06 pm Cevaplanmayan mesajlar
Ahmet Kaya Anketi
Yeni başlık gönderBaşlığa cevap gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Anket sorusu : Ahmet Kaya

Bulunmaz sanatçı, halk adamı ve masum bir insandı. 
40%
 40%  [ 27 ]
Ulusal değerleri çiğnemişti. 
31%
 31%  [ 21 ]
İyi bir sanatçı, bence iyi olmayan bir yurttaştı. 
26%
 26%  [ 18 ]
Kararsızım. 
1%
 1%  [ 1 ]
Fikrim yok. 
0%
 0%  [ 0 ]

Toplam Oylar : 67

Yazar Mesaj
AySA (Arşiv Üyelik) (Arşiv Üyelik)
Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Mon Sep 14, 2009 3:04 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

melikşah yazmış:
Önce astılar,sonra ağladılar! madem ağlayacktınız,niye hayat hakkı tanımadınız????

Çok pardon kimi astılar acaba
Kime yaşam hakkı tanımamışız anlayamadım da?

"Ben Atatürkçüyüm, Ben Cumhuriyetçiyim..
Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..
Ben bağımsız Türkiye’den yanayım..
Ben insan hakları savunucusuyum..
Ben terörün karşısındayım..
Ben yobazların, hırsızların,,
vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım..
Öyleyse, vurun, parçalayın..!
Her parçamdan benim gibiler, beni aşacaklar çıkacaktır."

Özgürlük benim karakterimdir!

Reklam Ajansi - Sekreterlik Hizmetleri - İstanbul Sanal Ofis - Sanal Ofis
Kullanıcının profilini görüntüleÖzel mesaj gönderE-posta gönderYazarın web sitesini ziyaret et Başa dön
Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Mon Sep 14, 2009 3:11 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Bu gün değerli sanatçı Ahmet Kaya ile ilgili bir yazı okudum da (nekadar doğrudur bilemiyorum ama) sizlerle de paylaşayım istedim.
Ahmet Kaya İstanbul'a yeni geldiğinde konuşma anında birisi ona ''rica ederim''demiş.
O da ilk kez duyduğu için kötü bir şey zannedip
''Ben de sana rica ederim'' demiş.
Bilmediğimiz ya da duymadığımız kelimeleri bazen yanlış yorumlayabiliyoruz .
Ne alaka demeyin bu gibi durumları zaman hepimiz yaşamışızdır.
Benim en çok şahit olduğum konulardan birside ...
Karşınızdakilere hele bir "komunizm" nedir soruverin ..
Akıl almaz açıklamalarla karşılaşırsınız:( srt

Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..

Kullanıcının profilini görüntüleÖzel mesaj gönderE-posta gönderYazarın web sitesini ziyaret et Başa dön
İTÜ PRENSESİ (-gizli-)
Kıdemsiz Üye (-)

TarihTarih: Wed Sep 16, 2009 8:45 am
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Hoş bir anı aslında, içim burkuldu.
Kullanıcının profilini görüntüleÖzel mesaj gönder Başa dön
alperen (-gizli-)
Kıdemsiz Üye (-)

TarihTarih: Fri Sep 18, 2009 10:19 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Öve öve bitiremediğiniz bu adam !!!
Dinlemediğim gerek duymadığım ve bir eksikliğini de duymadığım
yaptığı müziğe
önceleri özgün müzik sonra da protest denen
kendisine verilen bölücü örgüt misyonerliğini hakkıyla
yerine getiren ve öldü mü ölmedi mi diye tartışılan
Türk düşmanıdır diyorum. dann
mahirkızıldere (-gizli-)
Kıdemli Üye (**)

TarihTarih: Fri Sep 18, 2009 10:27 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

sana cevap vermeyer gerek duymuyor sadece yuh diyorum !

Ahmet KAYA Tanrı vergisi büyülü sesinin yanında yine vergisi bir beste yapma yeteneğiyle çok güzel eserler vermiş bir sanatçıdır.

Her şeyden öte türk şairlerinin şiirlerini en güzel besteleyen sanatçıdır...
sevgi duvarı, böyle bir sevmek, an gelir, hasretinden prangalar eskittim, acılara tutunmakve daha bir çoklarına, yaptığı eşsiz müziklerle can vermiştir.

bu şiirleri bestelemek isteyenlerin hevesini kırmıştır. çünkü onun bestelediği şiir/söz tekrar bestelenemez; onun söylediği şarkı tekrar söylenemez bilmem anlatabildim mi?

Net Ajans - Web Tasarım - ehayat ~ Bildiğiniz Alışveriş

Net Ajans - Web Tasarım - Forum - Güneş Enerjisi - Net Pazarlama
Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Sat Sep 19, 2009 11:23 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli sanatçı için
“Sen Kürtçe konuşarak bu memleketin bölünmez bütünlüğünün temellerine dinamit koymaya çalışıyorsun. ” demişlerdi ya hani...
Ben hala Ahmet Kaya şarkılarını dinliyorum dinlemekten bıkmadığım efsane sanatçıdır ...
Ana diliniyle şarkı söylemek istemesinin cezası bu ülkeden sürgün olmamalıydı...
Şimdi onun söylediklerinden daha ileri demokratik açımlara yelken açan bir Türkiye var.
Kürtçe,kürtçe müzik serbest,hatta devletimizin kürtçe televizyonu var...
Türkiye'den sürgüne gönderildikten (bir nevi kovulmakta denebilir) sonraki yazdığı ve söylediği sürgün şarkısı beni çok etkilemiştir.

Ağlama bu günler gelir de geçer babam
ağlama bu dertler elbet biter babam
ocaksız köylerimde dumanlar tüter elbet
ben yandım sen yanma allah aşkına

“burda, bu şarkımı söylerken, benim türkiye’de yaşadığım çok zor günlerde bir merhaba’sını istediğim, fakat o merhaba’yı benden esirgeyen, ulusal anlamda aynı kaderi paylaştığım bütün arkadaşlarıma ve dostlarıma ince bir sitemdir. umarım bunu anlarlar”...

iki damla gözyaşımla
satıldım pazarlarda
kırdılar yüreğimi
kırdılar azarlarla
sürgünlere yolladılar
sabah dörtte yağmurlarla
ben yandım
siz yanmayın allah aşkına

Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..

mahirkızıldere (-gizli-)
Kıdemli Üye (**)

TarihTarih: Fri Sep 25, 2009 1:37 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Adana’da Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya isimlerinin parklara verilememesi yönündeki kararı Danıştay bozdu.

Güney ve Kaya isimleri serbest bırakılmış ve artık Güney ve Kaya'nın ismi parklara verilebilecekmiş.

Sami Baloğlu (-gizli-)
Rütbeli Üye (***)

TarihTarih: Sun Oct 11, 2009 12:29 am
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Ahmet Kaya artık R. Tayyip Erdoğan'dan sorulur.

Kadir Kemal (-gizli-)
Üye (*)

TarihTarih: Sun Oct 11, 2009 10:53 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Sami Baloğlu yazmış:
Ahmet Kaya artık R. Tayyip Erdoğan'dan sorulur.

Varsın onlar taktir etsinler! Bu topraklarda, vatanseverlerin sırtındaki hançerlerle bir orduyu silahlandırabilirdiniz tarih boyu...
Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Mon Nov 16, 2009 8:52 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Ölümünün dokuzuncu yılında saygıyla ..

Ayaz vurmuş içime titrer dururum
Adresim yok
Nerdeyim Bilmem
Geç kalırsam yine yağmura kalırım
Masallardan çıkıp geldim
Düşlerden Çabuk ıslanırım
Üzmeyin beni zaten çok yalnızım
Üzmeyin beni
Çabuk yaşlanırım
Vay benim köpek yalnızlığım
Ben memleket arsızıyım…
Ahmet Kaya-Paris 99

http://www.yuksekovahaber.com/video/ahmet-kaya-belgeseli-279.htm

Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..

mahirkızıldere (-gizli-)
Kıdemli Üye (**)

TarihTarih: Mon Nov 16, 2009 10:35 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

[img]http://www.zaphaber.com/images/news/5810.jpg

Melis Kaya yazdı

Babam öldüğünde 13 yaşında bir kız çocuğuydum. Tüm çocuklar adına, bu dünyanın babaların ölümünden artık bıkmasını diliyorum.
Birkaç gün önce, internet tabanlı sözlüklerden birinde babamla ilgili yazılanları okurken “Ahmet Kaya"nın itibarının geri verilmesi” başlığı altında şöyle bir girdiye rastladım; “eşşek her zaman eşşektir. itibarda verseniz altın semerde taksanız hiç birşey değişmez yine eşşektir.” Bu cümleyi yazdıktan birkaç dakika sonra, hızı alamayıp bu sefer de şöyle bir cümle girilmiş; “ben vallahi apoyu özledim diye şarkı söyleyen haysiyetsiz pkk yandaşı bir pisliğe ne itibarı verilecektir anlamış değilim. verilse verilse yarım kilo malafat rosto verilebilir. (bkz: tropic thunder)”. Bunları yazan kullanıcının kullanıcı ismi ise “sizin hiç babanız öldü mü”.

Sözlerinin ağırlığı, can yakıcılığı, bir kişiye hakaret ederken o kişiyi seven insanları, o kişinin ailesini düşünmeden ve hunharca incitiyor oluşunu saymazsak elbette ki herkes kendisini ifade etmekte özgürdür. Keşke içinde bir şiirin duyarlılığını taşıyabiliyor olsaydı diye yazıklandığım bu kullanıcıya buradan cevap verme hakkımın Ahmet Kaya"nın kızı olarak saklı olduğunu düşünüyorum (tüm diğer yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla); evet, benim bir kere babam öldü, 13 yaşındaydım.

Babam beni kardeşlik şarkılarıyla, kardeşlik masallarıyla büyüttü. Bana sevmeyi öğretti, affetmeyi, barışı... Bütün dinlerin, bizleri ayırmak, birbirine düşürmek için değil, bizlere huzur vermek için yaratıldığını öğretti. Bütün dillerin, insanların birbirini anlayabilme, kendilerini en doğru biçimde ifade edebilme ihtiyacı için var olduğunu öğretti. Dinimden, cinsiyetimden, milletimden, ırkımdan sıyrılıp yalnızca insan olduğumu fark etme serüvenimdeki yılmaz süvariydi babam.

Çoğu kişinin, benim Ahmet Kaya"nın kızı olduğum için ne kadar şanslı olduğumu düşündüğünü biliyor ve kendi tercihim olmayan bu durumdan dolayı her gün hayata teşekkür ediyorum. Evet çok şanslıyım, çünkü benim dünyadaki bütün güzellikleri toplayıp her gece başucuma bırakan bir babam vardı. Bir çocuğun azıcık yaşanmış geçmişine, babasıyla geçen 13 hatta hatırlayabildiği 8–9 senesine böylesine korkunç bir şekilde tecavüz edebildiğinize göre, sizler ne yazık ki benim kadar şanslı değilsiniz.

Babam öldüğünde 13 yaşında bir kız çocuğuydum. Bugün hayatı 21 yaşın bakış açısıyla yorumlamaya çalışıyorum ama o gittiğinden beri bir yanım hala çocuk ve hep öyle kalacak. Babama emanet ettim o çocuk yanımı. Belki o yanım biraz büyüyüp diğer yanıma erişebilseydi böyle bir yazı yazmaya gerek bile duymayacaktım ama o çocuk yanım günlerdir hep ağlıyor.

Babam öldüğünde 43 yaşındaydı. Çok büyüktü, görkemliydi, benim masal kahramanımdı. Bugün benim 40"lı yaşlarında arkadaşlarım var ve gözümde onlar o kadar gençler ki…

Kendimi bilmeye başladığımdan beri ailem bir savaşın içerisinde. Ben bir savaşın içerisindeyim ve o savaşın içerisinde atıldım büyüme macerasına. Bir sabah babam öldü ve annemle baş başa kaldım, yapayalnız. Bu yapayalnızlık içersinde, bu kadar acıtılmamıza karşı duyarlılık beklentimi, ne yazık ki büyümeye çalışırken yitirdim. Hala daha, bizi incitmeye çalışmaktan, babamın değerlerini, babamın değer verdiklerini kırıp dökmeye çalışmaktan kendinizi alıkoyamadığınızı uzaktan acıyla izliyorum. Babamın yokluğu kadar acı veriyor bu haliniz bana. Bu ülke adına, hayat adına ve hayatı doğru yaşamak adına…

Fütursuzca yapılmış olan tüm bu faşizan eleştirilere cevap hakkımı burada yalnızca annem ve kendi adıma kullanıyorum. Babamdan sonraki Ahmet Kaya sürecini bugün buraya biz taşıdık. Ahmet Kaya adının hayatımızı mahveden o aptalca "bölücülük" yaftasından sıyrılıp birleştirici bir alana yani gerçeğin ta kendisine taşınabilmesi adına kimi zaman kendi varlıklarımızı dahi unuturcasına çabaladık. Gerçeği size anlatmaya çalıştık. Yani bir devlet bakanının ağzından ona dair dökülen pişmanlık ve özlem sözcüklerini hepinizin duyabiliyor olmasına, TRT"de Ahmet Kaya çalınabilecek olmasına ve Türkiye toplumu adına bu tarihsel utanç sayfasının hala açık duruyor olması noktasına kadar biz tek başımıza geldik. Siz, bu yolun hiçbir kavşağında bizim yanımızda, önümüzde ya da arkamızda değildiniz. Size elbette ki bunun ya da babama ve aileme dair herhangi bir şeyin hesabını vermek zorunda değilim; çünkü ben 13 yaşında geleceğimin en güzel yarısını verdim, çünkü ben diploma törenlerimi, kazandığım ilk paranın heyecanını, ilk erkek arkadaşımı, doğmamış çocuklarımı, üreteceklerimi, mutluluğumun temellerini verdim.

Siz, varlık gösteremediğiniz gerçek yaşamı sanal pencerenizden izleyerek, hayatın tam ortasında yapayalnız kalmış, parçalanmış bir küçücük aileyi daha fazla yıpratma uğraşındasınız. İnsanlar benim babama, benim anneme, benim dayıma, kuzenime, halama, teyzeme, babaanneme hakaret etme cesaretini kendilerinde nasıl bulurlar? Bu hakkı size kim veriyor? Beni, hayatınızda hiç tanımamış olduğunuz bir insanı, böylesine acıtma hakkını size kim veriyor?

Siz kimsiniz?

Siz, sizden kilometrelerce uzakta, yerin metrelerce içinde öylece uzanan ve bir daha hiç konuşamayacak, şarkı söyleyemeyecek olan bir insanın sesini mi kısmaya çalışıyorsunuz? Onun geride bıraktıklarını, ailesini kahrederek “daha da fazla yok edebiliriz, daha çok kirletiriz adını, artık sülalesi de defolup gider buralardan” diye mi düşünüyorsunuz?
Hayır! Biz, size rağmen burada yaşamaya devam edeceğiz. Kendi ülkemizde kalarak, kendi gerçekliğimizle yan yana yaşayacağız. Biz babam için, babamın bana öğrettiği gibi, bu ülkenin koynunu çiçeklerle doldurabilmek için üretmeye devam edeceğiz. Hiçbir karşılık beklemeden, hiçbir şey kazanmadan, sizin bilmeden konuşup bizi incittiğiniz bütün sözlerinize ve suratlarınıza ayna tutarak üretmeye devam edeceğiz.

Hadi çıkın köşelerinizden artık, saklanmayın. Nasılsa bunca yıldır size dönük yanlarımıza tatminsiz aşağılamalarınızdan, tehditlerinizden, yalanlarınızdan, sömürünüzden, hakaretlerinizden, küfürlerinizden acı işlemez oldu. Babamı artık incitmeyin, bizi artık incitmeyin.

Hiçbiriniz bu hayata dair benim ve benim annemin ödediği bedelleri ödemiş olamazsınız; hiçbiriniz benim çektiğim acıları çekmiş, benim taşıdığım yükleri taşımış olamazsınız. Artık lütfen yorulun bizim canımızı yakmaya çalışmaktan, çünkü biz zaten kalplerimizi Paris"te gömdük. Siz de akılla yaşamanın güzelliğine erişin…

Son olarak, eğer kaldıysa, bu yazıyı lütfen siz de en çocuk yanlarınızla bir kez daha okuyun ki beni anlayasınız.

Tüm çocuklara benim babam gibi bir babayla yaşanabilecek en az bir 13 yıl diliyorum; Güzel insanlar olabilmeleri için… Tüm çocuklar adına, bu dünyanın babaların ölümünden artık bıkmasını diliyorum.

Ve babama gerçekten değer verdiğine inandığım herkesi onun şahsında tüm içtenliğimle selamlıyorum…

--------------------------------------------------------------------------------

Not: Bu yazı, Ahmet Kaya'nın kızı tarafından 15.02.2009 tarihinde Ahmet Kaya için kurulan web sitesinde (www.ahmetkaya.com) yayınlanmıştır. [/img]

Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Şarkıları kadar şowlarıylada ünlenen Serdar Ortaç ..!
Bir zamanlar Ahmet Kaya'ya tepkisini sahnede okuduğu şarkı sözünü bir anda değiştirerek,
"Bu devirde kimse sultan değil padişah değil. Atatürk yolunda Türkiye! Bu vatan bizim, ellerin değil!" diye göstertiyordu..
Şimdilerde ise ..
Evlilik ve aşk üzerine sık sık konuşan Ortaç, evlenme hayali kurduğunu, aşık olup mutlu olmak istediğini söyledi.
"Bestelerimden de anlaşıldığı gibi ben aşk adamıyım, ama mutsuzum"
diyerek kendisini anlatıyor..

Ne diyelim mutlu olur inşallah..! (Dualarım etkilidir ama bu sanatçıyı sevemedim bir türlü)

Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..

Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Thu Jan 14, 2010 1:02 am
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Kenan Doğulu bi'gün A takımı'na katılmış ve birarakonuşma sırasında
"Ya Savaş abi, ben bu Ahmet Kaya'nın şarkılarını çok saçma buluyorum.. Ne o öyle 'Başım belada tabancamı unutmuşum helada' falan...

Ahmet Kaya da telafonla programa la katılmış
"Bak gözüm, sen batıda barlarda, disko köşelerinde küpelerini unuturken, bizde doğuda can güvenliğimiz olmadığı için silah taşırdık ve bazende tuvalette unuturduk.." demiş..

Bir tarafta nişantaşında cakkıdı cakkıdı dolaşan ve anatomisinden başka hiçbir yanı insana benzemeyen bir soytarı..

Diğer tarafta mor dağların kaçağı !..

Bir tarafta her 29 ekimde 10. yıl marşını söyleyen akıl yoksunu bir yaratık ,

Diğer tarafta metrisin önünde durup kasketini yerlere vuran adam !

Bir tarafta romayı yaktığını sanan ve Neron u muhtemelen bir rönesans sanatçısı zanneden - o da rönesanstan haberi varsa - ne idüğü belirsiz bir haşere ,

Diğer tarafta Serez Çarşısı nın sessizliğini bizlere haykıran bir dost !

Bir tarafta her daim milliyetçi , her daim ingilizce şarkıya yanaşan her daim popüler ve vatan ve devlet ve millet ve tüm bunların bölünmez bütünlüğü uğruna bodrum barlarında köpük partilerinde ve bilcümle iğrençliğin içinde bulduğumuz ve varlıkları insanlık soyunun geleceği için tehlike oluşturan sivrisinekler...

Diğer tarafta tüm haksızlıklara karşın ... İsyan , İsyan , İsyan..!
(alıntı)

Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..

Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Thu Jan 21, 2010 1:49 am
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Hiçbir zaman ‘iyi çocuk’ olmadı..

Ahmet Kaya öleli 9 yıl oldu. İşte protest müziğin en önemli isminin hayatından satır başları..

video

http://cm.ntvmsnbc.com/dl/AhmetKaya/default.html

Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..

Üst Düzey Üye (*****)

TarihTarih: Mon Mar 22, 2010 3:34 pm
MesajMesaj konusu : 
Alıntıyla Cevap Gönder

Serdar Ortaç, Türk Polis Teşkilatı Dul Ve Yetimleri Vakfı (TEYEV) yararına Haliç Kongre Merkezi’nde önceki akşam konser verdi. Kürt açılımı ile ilgili konuşan Serdar Ortaç
“Zamanında ben da hata yaptım..
İnsanları sorgusuz sualsiz yargıladım. Başkabakan bir dahaki toplantıya çağırırsa seve seve giderim..
Zaten yıllar önce Mamak Cezaevi’nde askerlik meselesi yüzünden yatarken Kürtçe bir şarkıya Türkçe sözler yazdım. Ama Kürtçe şarkı benim sesime uymuyor” dedi..
Nerdennnn nereye ..
Dünya dönüyor dönüyor..
insanlarsa bir hoş:(

Ben Laikim,
Ben Anti-emperyalistim..
Ben özgürlükçüyüm..

Önceki mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni başlık gönderBaşlığa cevap gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

phpBB SEO URLs V2

Reklam Ajansi

Sekreterlik Hizmetleri